Kosmetyki dla niemowląt
fot.: Pexels.com

Kosmetyki dla niemowląt to jeden z tych tematów, które od lat wzbudzają spore kontrowersje. Jedni są w tym przypadku za stosowanie jedynie naturalnych rozwiązań, inni zaś uważają, że warto iść z duchem czasu. Prawda jest jednak taka, że nie istnieje żadna uniwersalna opcja. Skóra dzieci bywa różna i może w związku z tym potrzebować zróżnicowanych kosmetyków. Podobnie jest z kwestią dbania o odporność najmłodszych — oczywiście warto stawiać na ekologiczne opcje, jednak niekiedy konieczna jest również interwencja środków farmaceutycznych. Wszystko jest tutaj mocno indywidualne. Nie mniej tego, przygotowaliśmy listę kosmetyków, których zakup należy rozważyć. Potraktuj ten artykuł jako inspirację!

Kosmetyki dla niemowląt — przewijanie

Dbanie o pupę niemowlęcia jest istotną częścią pielęgnowania jego skóry. Ten obszar ciała jest bowiem wyjątkowo mocno narażony na powstanie różnego rodzaju podrażnień. Doprowadzenie do podobnej sytuacji to naprawdę spory problem. Oczywiście lepiej zapobiegać, niż leczyć. O czym zatem należy pamiętać przede wszystkim? Głównie o kwestiach takich jak:

 • wacikach, bawełnianych ręcznikach oraz bambusowych pieluchach nasączonych ciepłą, przegotowaną wodą;
 • wodnych chusteczkach ze środkiem nawilżającym;
 • zasypkach;
 • kremach na odparzenia;
 • talku;
 • kremach z filtrem przeciwsłonecznym.

To oczywiście zaledwie kilka spośród wielu propozycji. Kosmetyki dla niemowląt powinny być dopasowane idealnie do ich konkretnych potrzeb. W razie trudności z ich dobraniem warto zwrócić się o pomoc do dermatologa. Niekiedy zdarza się, że u maluchów diagnozuje się zapalenia skóry oraz inne nieprawidłowości. Wówczas konieczne jest stosowanie u nich środków typowo aptecznych, które testowano dermatologicznie wielokrotnie i na różnych grupach osób. 

Kosmetyki dla niemowląt
fot.: Pexels.com

Nawilżane chusteczki przede wszystkim 

Jeśli chodzi o kosmetyki dla niemowląt, to nie można zapomnieć o nawilżanych chusteczkach bambusowych. Są one niczym skarb, gdy trzeba wytrzeć bobasa, a akurat jest się poza domem. Najlepiej wybierać te produkty, które:

 • są nasączone wodą i wyciągiem z aloesu w 99%;
 • posiadają certyfikaty Vegan i Cruelty Free;
 • mają działanie antybakteryjne;
 • prezentują nawilżające działanie bambusa;
 • są odpowiednie dla alergików oraz dzieci z wrażliwą skórą;
 • są przebadane dermatologicznie.

Dodatkowymi plusami tego rozwiązania jest to, że chusteczki nawilżane są lekkie i poręczne — można je bez trudu zmieścić w torebce. Są one także miękkie i w całości biodegradowalne, przez co nie stanowią zagrożenia dla środowiska naturalnego. 

Najczęściej jest tak, że opakowanie zawiera 64 lub 100 chusteczek. Warto nadmienić, iż kosmetyki dla niemowląt tego typu są dostępne w większości drogerii oraz w supermarketach. Łatwy dostęp do produktu bez dwóch zdań stanowi jedną z jego największych zalet. 

Pielęgnacja skóry najmłodszych

Kosmetyki dla niemowląt to także kremy i maści. Zarówno w pierwszym, jak i w drugim przypadku są to skuteczne środki na eliminowanie różnego rodzaju zaczerwienień skóry. Na co trzeba zwrócić uwagę, kupując podobne balsamy? Przede wszystkim na ich skład. Im jest on prostszy, tym lepiej. W końcu chodzi o to, aby zminimalizować liczbę chemicznych substancji w bezpośrednim kontakcie ze skórą. 

Kremy powinny także łatwo się rozprowadzać i natłuszczać spierzchniętą skórę. Warto stawiać na te, które stają się nieco oleiste i mażące się wtedy, gdy temperatura otoczenia staje się zgoła wyższa. 

Kosmetyki dla niemowląt
fot.: Pexels.com

Łagodząca zasypka do ciała

Jeśli kosmetyki dla niemowląt, to nie może wśród nich zabraknąć zasypek. To właśnie dzięki nim można zminimalizować ryzyko wystąpienie bolesnych odparzeń, które niestety dość często zdarzają się u dzieci. 

Tutaj znów należy stawiać na proste składy i sprawdzonych producentów. Warto zaznajomić się z opiniami innych rodziców na temat takiego produktu. Gdzie je znaleźć? Można sprawdzić fora internetowe oraz grupy na portalu społecznościowym Facebook. Wielu młodych rodziców dzieli się tam ze sobą różnymi ciekawymi sposobami pielęgnacji skóry dzieci. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here