Kolonie jeździeckie dla dzieci

Twoje dziecko wciąż Cię namawia na kupno konia? Nie możesz spełnić tego marzenia, bo nie masz takiej możliwości? W okolicy nie ma też żadnego ośrodka jeździeckiego? Wykup dla niego kolonie jeździeckie. To będą wspaniałe wakacje dla Twojego dziecka. Nareszcie jego marzenie obcowania z koniem spełni się, chociaż w małej części. Wyobrażasz sobie, jak bardzo dzieciak będzie się cieszył, pakując swoje rzeczy na wyjazd?

Kolonie jeździeckie – obcowanie z koniem cudownym czasem dla dziecka

Zapisując dziecko na kolonie w siodle, uszczęśliwisz je. Będzie ci ono za ten turnus bardzo wdzięczne. Co prawda to tylko kilka lub kilkanaście dni, ale to i tak bardzo dużo. Zwłaszcza że mały kolonista będzie miał styczność z wierzchowcem codziennie. Jakaż to będzie dla niego wielka frajda, gdy dosiądzie konia! Ileż będzie w dziecku napięcia i ekscytacji, gdy znajdzie się na grzbiecie zwierzęcia i popatrzy na wszystkich z góry. Przed nim będzie długa szyja z piękną grzywą i uszy strzygące konia. Czyż to nie wspaniałe?

Pragniesz, by Twoje dziecko czuło się najszczęśliwsze na świecie? Staraj się realizować jego marzenia, chociażby połowicznie. Gdy wróci z kolonii, będzie miało co wspominać. Z radością będzie opowiadać Tobie, koleżankom i kolegom z podwórka oraz szkoły. Kolonie, które dają dziecku to, czego ono potrzebuje, wpływają pozytywnie na jego psychikę. Uspokajają się, zmniejsza się negatywne napięcie, które towarzyszyło mu w trakcie całego roku szkolnego.

Obcowanie z koniem dla każdego jest niesamowitym przeżyciem. Doświadczają tego nie tylko dzieci, ale także dorośli. Każdy z nich może z ręką na sercu przyznać, że jazda na koniu jest wspaniałym doświadczeniem, do którego warto wracać. Oddając dziecko na kolonie jeździeckie, dokładasz cegiełkę do szczęścia swego malca.

Kolonie jeździeckie – czy można bez obaw posłać na nie 6-letnie dziecko?

Masz obawy, że Twoje dziecko jest za małe na taką kolonię? Jeżeli organizator kolonii przyjmuje dzieci w takim wieku, to znaczy, że jest w pełni do tego przygotowany. Posiada konie bardzo spokojne, które nie mają nic przeciwko temu, by wozić na swych grzbietach takie przedszkolaki. Poza tym przy koniu zawsze stoi opiekun, który trzyma zwierzę za uzdę. Bezpieczne kolonie w siodle znajdziesz np. na stronie https://www.kogis.pl/rodzaje-obozow/jezdzieckie/.

Twoje dziecko będzie bez ryzyka siedziało na koniu, ubrane w jeździecki strój. Będzie miało na głowie dopasowany kask, który w ubiorze jeźdźca jest najważniejszy. Nie obawiaj się upadku dziecka z konia. Takie rzeczy są niemożliwe, gdyż nigdy mały kolonista nie pozostaje bez opieki trenera. Siodło dopasowane jest do małych gabarytów dziecka i dobrze jest umocowane do brzucha konia, więc nie przekręci się i nie wyrzuci małego jeźdźca pod kopyta.

Jazda konna wymusza na jeźdźcu prawidłowej wyprostowanej postawy. Dziecko nauczy się siedzieć w odpowiedniej pozycji, co po kilku dniach spędzonych  w siodle stanie się nawykiem. Długo tę pozycję dziecko będzie pamiętać i gdy przyjdzie czas siedzenia w ławce szkolnej, z pewnością zachowa prosty kręgosłup.

Nie wahaj się, zapisz dziecko na kolonie z nauką jazdy konnej. Daj mu to, o czym tak bezustannie marzy. Na koloniach nauczy się empatii, delikatności i spokoju, jakie są potrzebne do obchodzenia się z koniem. Pozna sposób żywienia konia, zobaczy, jak należy dbać o jego sierść, kopyta itp. Trenerzy są po to, by wszystko kolonistom wyjaśniać, pokazywać i dać możliwość jazdy na wierzchowcu. Oprócz obcowania z koniem Twoje dziecko będzie spędzać wiele godzin na świeżym powietrzu. Będzie się bawić i wylegiwać na trawie, odpocznie od miejskiego zgiełku i powróci do domu dowartościowane, wesołe i zdrowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here