Wykorzystywanie klocków LEGO w edukacji szkolnej

Niezależnie od wieku wiele osób nadal może mieć niemały problem z oparciem się pokusie, a także jednocześnie przyjemności, jaką daje układanie klocków LEGO®. Nic więc dziwnego, że dość szerokie grono rodziców bardzo chętnie angażuje się w ten rodzaj zabawy wraz ze swoimi pociechami. Jednak nie każdy zdaje sobie sprawę z możliwości i potencjału, jaki drzemie w klockach LEGO®, który został dostrzeżony przez nauczycieli, którzy bardzo chętnie wykorzystują je podczas zajęć jako swego rodzaju pomoce edukacyjne, pozwalające na naukę poprzez zabawę.

LEGO® Education to nowoczesny system nauczania, dzięki któremu nauczyciele są w stanie w sposób ciekawy i kreatywny poprowadzić zajęcia i to nie tylko w przedszkolu, ale także w szkole. Dzięki wykorzystaniu wspomnianych pomocy edukacyjnych, poprzez połączenie nauki z zabawą najmłodsi mają możliwość zdobywania praktycznych doświadczeń na każdym poziomie nauczania. Wspomniana kwestia wynika z tego, że system LEGO® Education, można dostosować zarówno do potrzeb, wieku, jak i różnych umiejętności posiadanych przez uczniów.

Jakie możliwości dają klocki LEGO® w zakresie edukacji szkolnej?

Ze względu na możliwości, a także wymierne korzyści jakie dają, LEGO® Education coraz chętniej i częściej wykorzystywane są podczas prowadzenia zajęć lekcyjnych w szkołach, tym bardziej że pozwalają m.in. na ciekawe, a co ważniejsze przystępne wprowadzenie uczniów w świat matematyki i programowania. W zależności od wybranego zestawu edukacyjnego, klocki mogą być wykorzystane na szereg różnych sposobów. Pozwalają np. na zapoznanie się z podstawowymi pojęciami związanymi zarówno z inżynierią, jak i projektowaniem. Dają możliwość połączenia wiedzy teoretycznej z praktycznymi doświadczeniami i to również w obszarze ekologii, przyrody oraz środowiska. Nic więc dziwnego, że LEGO® do szkoły w wielu przypadkach okażą się nie tylko sprawdzoną, ale przede wszystkim niezwykle przydatną pomocą edukacyjną do pracowni przedmiotowych z zakresu informatyki, matematyki, fizyki, geografii i biologii.

LEGO® Education – jakie korzyści płyną z ich zastosowania w przypadku uczniów?

LEGO® Education to nowoczesny system nauczania, który daje szereg wymiernych korzyści nie tylko w przypadku nauczycieli, którzy dzięki zastosowaniu odpowiednich zestawów klocków, mają możliwość ciekawszego i bardziej kreatywnego prowadzenia zajęć. Tak naprawdę zastosowanie wspomnianych pomocy edukacyjnych, ma także pozytywny wpływ na uczniów w postaci m.in.:

– rozwijania współpracy i kreatywnego myślenia,

– wzmacniania pewności siebie,

– rozwijania umiejętności przydatnych w dorosłym życiu,

– lepszego zapamiętywania informacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here