Trzy popularne rodzaje żwirków dla kota – który sprawdzi się w twoim domu

Wybór odpowiedniego żwirku dla kota może przysporzyć właścicielom naprawdę sporo kłopotów. Znalezienie produktu, który jednocześnie będzie odpowiadać potrzebom i preferencjom zwierzaka, a jednocześnie nie będzie utrudniać życia domownikom, to często naprawdę niemałe wyzwanie. Z tego powodu warto dobrze przygotować się do zakupów – poznaj lepiej trzy rodzaje żwirku dla kota.

Żwirek bentonitowy

Wielu właścicieli mruczących czworonogów stawia na żwirek bentonitowy, który jest wykonany z osadowej skały ilastej. Jego struktura odpowiada wielu kotom, ponieważ jest dość mocno zbliżona do naturalnego podłoża. Z tego powodu zwierzak może dość szybko zaakceptować zawartość kuwety i zacząć się w niej regularnie załatwiać. Na dodatek bentonit zbryla się pod wpływem wilgoci, dzięki czemu łatwo go wymienić.

Dla wielu właścicieli może być również ważne to, że bryłki nie przyczepiają się do łapek i sierści kota, dzięki czemu zwierzak nie roznosi zawartości kuwety po całym domu. Ponadto bentonitowe żwirki dla kotów z oferty AquaelZoo.pl są dostępne w wielu wersjach zapachowych. Lawendowa lub morska nuta może skutecznie zniwelować zapach z toalety kota. Choć w przypadku dobrze wchłaniającego zapachy bentonitu nieprzyjemna woń raczej nie powinna być problemem.

Żwirek silikonowy

Granulki z żelu krzemionkowego mają całkiem spore grono zwolenników wśród właścicieli kotów. Żwirek silikonowy absorbują brzydkie zapachy, dzięki czemu w domu nie unosi się woń kocich odchodów. Ponadto bardzo dobrze wchłania wilgoć i przez to nie przykleja się do kuwety, co z kolei pozwala na opróżnianie jej nieco rzadziej. W rezultacie taki produkt jest bardzo wydajny i starcza na naprawdę długo.

Silikatowy żwirek nie pyli, dlatego może sprawdzić się w domu, w którym mieszkają np. alergicy lub astmatycy. Worek z granulkami jest na dodatek bardzo lekki, co może być dość istotne dla starszych osób i właścicieli kotów zdanych na komunikację miejską. Jedyną przeszkodą mogą okazać się preferencje zwierzaka. Niektórym kotom może nie odpowiadać to, że żwirek silikonowy nie przypomina piasku.

Żwirek drewniany

O ile nie każdy kot polubi silikatowe granulki, o tyle zdecydowana większość zwierzaków nie ma problemów z zaakceptowaniem żwirku drewnianego ze sklepu AquaelZoo.pl. Taki produkt może kojarzyć się z naturalnym podłożem, dlatego kot może dość szybko się do niego przyzwyczaić, zwłaszcza jeśli załatwia się też poza domem. Ponadto naturalny surowiec nie powinien stanowić zagrożenia w przypadku zjedzenia żwirku przez kota.

Drewniany żwirek może okazać się strzałem w dziesiątkę w przypadku właścicieli, którym zależy na otaczaniu się ekologicznymi produktami. Taki naturalny żwirek po zużyciu można przeznaczyć na kompostownik, ponieważ drewno jest w pełni biodegradowalne. Choć teoretycznie można go wyrzucić do toalety, to nie zaleca się takiego rozwiązania. Co ciekawe, drewniane podłoże może mieć delikatnie żywiczny zapach, co wprowadzi w domu wyjątkową atmosferę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here