Jakie płytki wybrać do ogrodu

Przykładamy ogromną wagę do wykończenia wnętrz domu, jednocześnie nie angażujemy się w aranżację tego, co znajduje się naokoło niego. A to błąd! Podwórko to wizytówka całej rezydencji, dlatego powinno być estetyczne, zadbane i stylowe. Jak urządzić taką przestrzeń? Dziś pomożemy Ci wybrać idealne płytki do ogrodu!

Na początek zwróć uwagę na parametry

Ogród to wymagająca przestrzeń. Wszystkie elementy, jakie się w nim znajdują, narażone są na negatywne działanie czynników atmosferycznych. Niestety źle dobrane wyposażenie szybko ulegnie zniszczeniu – straci swój pierwotny blask i zamiast pięknie zdobić przestrzeń, tylko ją oszpeci. Dlatego zanim zdecydujesz się na konkretne płytki, koniecznie sprawdź ich jakość.

Przede wszystkim zwróć uwagę na materiał, z jakiego zostały wykonane. W ogrodzie najlepiej sprawdzają się płytki gresowe. Gres jest odmianą płytek ceramicznych stworzonych z tzw. kamionki szlachetnej, czyli mieszanki gliny, kaolinu, piasku kwarcowego, skalenia i szamotu. Płytki gresowe są trwałe i łatwe w montażu. Dzięki temu, że są wykonane z naturalnych materiałów, prezentują się autentycznie i stylowo. 

Pamiętaj, że płytki do ogrodu powinny być mrozoodporne i antypoślizgowe. Nasiąkliwość kafli nie może przekraczać 3% – im niższa, tym lepiej. 

Płytki w ogrodzie – garść inspiracji

Rozwiązaniem, które podbiło serca miłośników dobrego designu, jest ułożenie płytek bezpośrednio na trawniku – nieregularnie lub w równych odstępach. W ten prosty sposób można stworzyć niezwykle efektowną ścieżkę wokół domu. W takiej aranżacji doskonale sprawdzają się podłużne płytki w dużym rozmiarze. Świetnym wyborem są modele o wyglądzie naturalnych materiałów – np. te imitujące beton. Kamienne płytki ogrodowe w odcieniach szarości czy beżu doskonale kontrastują z intensywną zielenią trawy. 

Płytki można wykorzystać do stworzenia pięknego patio. Patio to utwardzona przestrzeń w ogrodzie, która zwykle przylega bezpośrednio do domu. Jakie płytki wybrać na patio? Wszystko zależy od wizji aranżacyjnej oraz stylu, w jakim wykończono dom. W końcu ogród jest przedłużeniem wnętrz rezydencji, dlatego musi idealnie do nich pasować. W wielu przypadkach dobrym rozwiązaniem są płytki drewnopodobne. W industrialnych i nowoczesnych aranżacjach świetnie sprawdzają się modele imitujące kamień. Natomiast ze stylistyką glamour doskonale komponują się kafelki przypominające marmur. 

Stylowe płytki imitujące naturalne materiały znajdziesz na stronie domus-sklep.pl. Propozycją jest gres o grubości 2 centymetrów, wyróżniający się doskonałymi parametrami. Płytki oferowane przez sklep Domus są wytrzymałe i prezentują się wyjątkowo elegancko. Wybierz te, które najlepiej pasują do Twojego ogrodu!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here