Rodzaje oświetlenia ewakuacyjnego

Lampy awaryjne dzielą się na dwa typy – zapewniające oświetlenie zapasowe oraz oświetlenie ewakuacyjne. To ostatnie dzieli się także na kolejne kategorie, które muszą spełniać określone normy. Niezależnie jednak o rodzaju oświetlenia, każda lampa awaryjna jest ofercie sklepu hybryd.com.pl.

Droga ewakuacyjna

Oświetlenie w tym przypadku powinno wynosić co najmniej 0,5 lx na obrzeżach i 1 lx w centralnym pasie drogi. Tego typu Lampy awaryjne mają za zadanie wskazać najbliższą drogę ewakuacyjną lub dostępową do sprzętu gaśniczego oraz zapewnić bezpieczne poruszanie się po niej w przypadku, gdy dojdzie do awarii lub pożaru i konieczne będzie opuszczenie miejsca zdarzenia.

Oświetlenie strefy wysokiego ryzyka

Oświetlenie w tym przypadku powinno być równomierne i nie mniejsze od 15 lx – może być większe, jeśli zachodzi taka potrzeba. Tego typu oświetlenie ma zastosowanie sytuacji nagłej, ale także trakcie trwających i potencjalnie niebezpiecznych procesów. Musi być na tyle dobre i długotrwałe, by wszelkie procesy dało się zakończyć w przypadku wystąpienia awarii itp., bez wyłączenia lamp awaryjnych lub ich mniejszego świecenia. Z pewnością odpowiednie lampy awaryjne znajdą się w ofercie sklepu hybryd.com.pl.

Oświetlenie strefy otwartej

Na płaszczyźnie podłogi oświetlenie tego typu nie może być mniejsze niż 0,5 lx. Tego typu oświetlenie ma za zadanie zapewnienie bezpiecznego dostępu do drogi ewakuacyjnej i zapobieganie wybuchom paniki, które mogłyby nastąpić w całkowitych ciemnościach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here