Stelaże podtynkowe

Łazienka jest pomieszczeniem trudnym do aranżacji. Wynika to przede wszystkim z faktu, że musisz wyposażyć ją we wszystkie potrzebne sprzęty sanitarne, bez których z łazienki nie da się korzystać. Wśród najważniejszych znajdują się miski WC, których wybór może się okazać problematyczny szczególnie w przypadku osób bez doświadczenia. Dla nich przygotowaliśmy krótki poradnik skupiony wokół wyboru stelaży podtynkowych, które są jednymi z najchętniej stosowanych systemów WC. Poniżej przybliżamy ten temat oraz podpowiadamy jak krok po kroku należy dobierać miskę WC ze stelażem podtynkowym. 

Stelaże podtynkowe do podwieszanych misek WC 

Miski WC można podzielić na dwa główne typy – produkty stojące oraz podwieszane. Te ostatnie to rozwiązania wyposażone w stelaże podtynkowe, które pozwalają na ich sprawne działanie oraz montaż w wielu miejscach i łazienkach. Miski podwieszane odznaczają się lekką konstrukcją oraz dużą stabilnością. Wiele osób może być zaskoczona ich wytrzymałością, która dochodzi do nawet 400 kg lub więcej. Dzięki temu z miski mogą korzystać dosłownie wszyscy domownicy oraz klienci danego lokalu, korzystający z łazienki. 

Problemów może nastręczyć wybór stelaża, który w przypadku misek podwieszanych może występować w wielu wersjach o odmiennej akcji, sposobie działania i oferowanych możliwościach. Tym bardziej że różnica w cenie pomiędzy produktami tanimi a droższymi jest naprawdę duża. Najczęściej wiąże się ona z jakością danego produktu. 

Stelaże dobrej jakości i wysoce sprawne 

Dobrej jakości zestaw stelażowy ma wpływ na działanie całej miski, dlatego warto wybrać urządzenie pasujące do zamierzonego sposobu użycia. Kluczowy jest wybór pojemności spłuczki, która może mieścić się w przedziale od 2 do prawie 4 litrów lub więcej. Znajdziesz także stelaże ze specjalnie zwiększoną spłuczką, która może pomieścić nawet 5-9 litrów wody. Oczywiście liczy się także ilość oferowanych programów spłukiwania, których rzadko występuje więcej niż 3. 

Polecamy też przyglądnąć się konstrukcji zbiornika na wodę. Powinien być wytrzymały i solidnie wykonany. Liczy się także jego zwarta budowa oraz solidne przymocowanie do pozostałej części mechanizmu. Za najlepsze zbiorniki uchodzą te, które wykonano metodą rozdmuchu, gwarantującą najwyższy poziom szczelności. 

Walory estetyczne stelaży podtynkowych 

Istotną sprawą w trakcie zakupów jest wygląd elementu widocznego z zewnątrz – czyli przycisku uruchamiającego upływ wody ze spłuczki. Warto dopasować jego wygląd do pozostałych elementów wyposażenia łazienki, w których otoczeniu będzie występował. Masz do wyboru przyciski o różnych skałach, wykonane z różnych materiałów oraz dostępne w kilku różnych wersjach powierzchni – oszlifowanej, matowej. Wiele spośród oferowanych stelaży podtynkowych ma pod tym względem uniwersalny charakter i nadaje się do użytkowania w łazienkach urządzonych w różnym stylu. W najtańszych wersjach przycisk jest po prostu wykonany z tanich tworzyw sztucznych w kolorze białym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here