Laryngolog

Nawracające anginy, długotrwała chrypka, szum w uszach, częste krwotoki z nosa czy przewlekły katar to oznaki, że czas najwyższy udać się do laryngologa. W jakich sytuacjach jeszcze powinniśmy udać się do poradni laryngologicznej?

Z jakimi objawami udać się do laryngologa?

Poradnia laryngologiczna Katowice to miejsce, które powinnyśmy odwiedzić, gdy często borykamy się z nawracającą anginą, katarem, którego nie można wyleczyć czy chrypką, która utrudnia mówienie.

Bardzo poważnym, chociaż często bagatelizowanym problemem, jest chrapanie, któremu towarzyszy bezdech. Chrapanie może skutkować nie tylko zmęczeniem, pogorszeniem nastroju czy brakiem koncentracji. Jest to również przyczyna cukrzycy, a bezdech może prowadzić do rozwoju nadciśnienia tętniczego. Jest to schorzenie, którego nie można lekceważyć!

Laryngolog dziecięcy Katowice to lekarz, którego należy odwiedzić, gdy nasz maluch ma problemy z gardłem, nosem czy słuchem. Jest to również lekarz, który dostrzeże problemy, którymi powinien zająć się logopeda, audiolog czy foniatra.

Poradnia laryngologiczna katowice to przychodnia, która koniecznie należy odwiedzić, gdy pojawiają się problemy dotyczące słuchu. Szumy w uszach, zawroty głowy czy pogorszenie słyszenia to zwiastuny problemów, którymi powinien zając się laryngolog Katowice.

Jak przebiega wizyta u laryngologa?

Odwiedzając poradnię laryngologiczną Katowice należy zabrać posiadaną dokumentację medyczną. Należy jednak pamiętać, że przydadzą się wyłącznie badania, które były przeprowadzone nie później niż 6 miesięcy temu.

Laryngolog Katowice sprawdzi stanu uszu, nosa oraz gardła. Nie są to badania uciążliwe dla pacjenta.

Wizyta z dzieckiem w poradni laryngologicznej Katowice może być stresująca dla małego pacjenta. Warto, by rodzice przed udaniem się do lekarza dokładnie wyjaśnili dziecku, na czym będzie polegało badanie. Laryngolog dziecięcy Katowice może użyć wziernika, którym zbada stan uszu małego pacjenta. Jest to badanie, przy którym maluch może odczuwać dyskomfort.

Badanie krtani oraz gardła będzie odbywało się przy pomocy lusterka, co nie jest uciążliwe dla dzieci. Używając wziernika laryngolog dziecięcy Katowice zbada przegrodę nosową, małżowiny nosowe oraz śluzówkę jamy ustnej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here