sezon letni
fot.: Pexels.com

Sezon letni mamy już za pasem, a więc już dziś warto zastanowić się nad tym, jak właściwie przygotować się na jego nadejście. Po pierwsze powinniśmy zmienić swoje nastawienie do życia. Po zimie często wielu z nas zmaga się z kłopotem w postaci marazmu i ogólnego zrezygnowania. Kiedy słońce zaczyna świecić intensywniej niż do tej pory, należy skupić się na pozytywnych aspektach otrzymywania zwiększonych dawek witaminy D. Przedsionkiem lata jest wiosna. To właśnie w jej trakcie najlepiej jest podjąć pewne działanie, które skutecznie przygotują każdego z nas na sezon letni. 

Sezon letni — zadbaj o swoją skórę

Kiedy lato powoli zaczyna pukać do naszych drzwi, to jest to właśnie ten moment, kiedy powinniśmy zacząć myśleć o odpowiedniej pielęgnacji skóry. W końcu niebawem będzie ona wystawiona na działanie promieni słonecznych. Jej właściwe przygotowanie jest w tym przypadku ważne o tyle, że bez niego będzie łatwo nie tylko o poważne poparzenia, ale również o mało estetyczną, nierównomierną opaleniznę. Jakie praktyki najlepiej więc wdrożyć. Otóż mogą to być na przykład kwestie takie jak:

 • stosowanie wysokiej jakości balsamów nawilżających;
 • korzystanie z bronzerów i mgiełek brązujących;
 • wizyta na solarium;
 • używanie kremów z filtrem UV.

Rzecz jasna to jedynie kilka spośród wielu możliwości. Pamiętajmy, że zaniechanie podobnych środków ostrożności może mieć prawdziwie bolesne konsekwencje. 

sezon letni
fot.: Pexels.com

Wdrażaj do diety nowe smaki

Smaczne jedzenie to sekret znakomitego samopoczucia. Pozytywne nastawienie do życia to absolutna postawa, jeśli chodzi o przygotowywanie samego siebie na nadchodzący sezon letni. 

Ten okres w roku to doskonały moment na to, aby podjąć nieco kulinarnych eksperymentów. Można na przykład zasmakować wybranych potraw z wegańskiego menu lub skosztować kuchni fusion, która łączy w sobie elementy kulinarnych tradycji z różnych stron świata.

Zainwestuj w swoje mieszkanie i ogród

Sezon letni to czas, gdy warto zrobić nieco porządków w przestrzeni, która nas bezpośrednio otacza. Mamy tutaj na myśli zarówno wnętrza domów i mieszkań, jak i ogrody. Jakie produkty powinny szczególnie mocno zwrócić naszą uwagę? Otóż naszym zdaniem są to przedmioty takie jak:

 • zabawki ogrodowe dla dzieci — zapewnianie rozrywki najmłodszym jest bardzo ważne;
 • modne kwiaty doniczkowe — warto podążać za trendami wnętrzarskimi;
 • zakup basenu ogrodowego — może być to dmuchany model, lub — dla amatorów profesjonalnych rozwiązać — budowa basenu stacjonarnego. Obiekty o wielkości nie większej niż 30 m2 nie wymagają specjalnego zezwolenia;
 • inteligentne oświetlenie — rozwój technologiczny zapewnia nam wiele interesujących rozwiązań;
 • świece i kadzidła — przydadzą się w chwilach, gdy zależy nam na stworzeniu romantycznej atmosfery, która sprzyja relaksowi.

To oczywiście zaledwie kilka spośród wielu propozycji. Przygotowanie się na sezon letni może mieć naprawdę wiele oblicz. Wybór jednego z nich powinien być podyktowany naszymi indywidualnymi potrzebami i preferencjami.

sezon letni
fot.: Pexels.com

Zaplanuj wakacje

Sezon letni to również czas, gdy należy przemyśleć kwestie tego, gdzie spędzimy wakacje. Dobrze zaplanowany urlop jest niezwykle ważny, jeśli chodzi o nasze własne selcare, czyli dbanie o swoje samopoczucie. 

Pamiętajmy, że każdy z nas potrzebuje chwili wypoczynku. Wczasy są istotnym elementem lata. Gdzie warto wyjechać? Poniżej załączamy listę popularnych destynacji wśród Polaków:

 • Grecja — jako naród chętnie odwiedzamy zarówno wyspiarską część tego państwa, jak i miasta położone na kontynencie;
 • Turcja — ten kraj to przedsionek Azji, gdzie można cieszyć się egzotycznym klimatem, jednocześnie nie generując koniecznego płacenia wysokich kwot za takie wakacje;
 • Meksyk — kierunek ten jest nieco droższy, jednak krajobrazy i jedzenie, jakie zastajemy na miejscu, jest warte tych pieniędzy;
 • Seszele — to wyspiarskie państwo kusi amatorów dalszych podróży. 

Jak widać, Polacy to prawdziwi globtroterzy. Pamiętajmy, że gromadzenie wspomnień to jedna z najistotniejszych części naszego życia. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here