prezent urodzinowy
fot.: Pexels.com

Prezent urodzinowy jest bardzo ważny, ponieważ jego głównym zadaniem jest danie radości osobie, która otrzymuje upominek. Wybór takiego podarunku wcale nie jest tak prosty, jak pozornie mogłoby się wydawać. Produkty, które dla jednych są atrakcyjne, dla innych mogą nie mieć absolutnie żadnego znaczenia. Jeśli czyjąś pasją jest pielęgnowanie ogrodu oraz roślin doniczkowych, to z pewnością ucieszy się on z pięknego aloesu. Z kolei gdy ktoś lubi zabawki — jak to wśród dzieci bywa — to najlepiej postawić na komplet kloców od znanego producenta, nową lalkę, grę komputerową lub… no właśnie! Poznaj nasze pomysły na doskonały prezent urodzinowy!

Prezent urodzinowy — coś praktycznego

Sezon letni jest już za pasem, co oznacza, iż jest to najlepszy czas na to, aby zorganizować ciekawe miejsca służące rozrywce w przestrzeni przydomowej. Jeśli zastanawiasz się, jaki prezent urodzinowy będzie najlepszy dla Twojego dziecka, to proponujemy Ci, abyś rozważył zakup basenu ogrodowego. 

Dzięki temu Twoja pociecha w letnie dni będzie mogła szukać w nim ochłody, a Ty zyskasz możliwość spędzania leniwych chwil podczas opalania ciała. To połączenie miłego z pożytecznym. Dzięki takiemu rozwiązaniu sprawy prezentu wszyscy będą mieli niepowtarzalną okazję ku temu, aby zadbać nieco o swoją fizyczność oraz polepszyć jakość własnego samopoczucia. 

prezent urodzinowy
fot.: Pexels.com

Ulubione zabawki kilkuletnich dzieci

Dziecko w wieku pięciu lat wchodzi w fazę rozwoju. Wówczas zaczyna się oo interesować wieloma sprawami, które do tej pory nie spędzały mu snu z powiek. Nagle ciekawe okazuje się liczenie, gry logiczne, wszelkiego rodzaju łamigłówki oraz litery. Prezent urodzinowy dla takiego malca powinien zatem wspierać jego kreatywność. Na jakie produkty zatem warto zwrócić uwagę przede wszystkim? Otóż mamy kilka opcji:

  • tradycyjne klocki — to absolutne numer jeden, jeśli chodzi o pomysł na fajny prezent urodzinowy dla kilkulatka;
  • gry planszowe dostosowane do wieku. To nie tylko doskonała rozrywka, ale również narzędzie, które pozwoli spędzać więcej czasu w swoim towarzystwie;
  • drukarka 3D Bunchems — to nieco droższa i bardziej skomplikowana zabawka. Z jej pomocą można drukować kolorowe zwierzątka i inne postacie, które to ostatecznie powstają z połączonych ze sobą rzepów;
  • puzzle, czyli klasyka sama w sobie;
  • klocki magnetyczne — hit sprzedażowy ostatnich miesięcy;
  • inne zabawki edukacyjne.

Prezent urodzinowy powinien być wypadkową pomiędzy rolą edukacyjną zabawki, a marzeniami solenizanta. Niekiedy warto wypytać swoje dziecko o jego indywidualne preferencje. 

Czy wycieczka to dobry pomysł?

Wycieczka jako pomysł na prezent urodzinowy to całkiem dobra koncepcja. Jednak w trakcie jej organizacji trzeba pamiętać, że to co dla dorosłych jest atrakcyjne pod względem podróżniczym, dla maluchów może okazać się skrajnie nudne. Jak temu zaradzić? Najlepiej jest wprost zapytać solenizanta o to, gdzie chciałby świętować dzień swoich urodzin.

Najlepiej jest w tym przypadku postawić na miejsce, gdzie jest dobrze zorganizowany plac zabaw lub istnieje ciekawa ścieżka edukacyjna. Obecnie w Polsce powstaje coraz więcej tak zaaranżowanych punktów. Niekiedy są to szlaki zabytków, innym razem swoista promocja przyrody — np. niektóre rezerwaty. Można także wybrać się gdzieś, gdzie jest opcja poćwiczenia na świeżym powietrzu (tzw. siłownie pod chmurką) lub zbudowano coś na wzór gigantycznych gier. Zwykle są to duże puzzle, liczydła lub domino. 

prezent urodzinowy
fot.: Pexels.com

Nowa gra komputerowa

Nie oszukujmy się — gry wideo zawładnęły światem młodzieży. Powstaje coraz więcej tytułów, które wzbudzają zainteresowanie najmłodszych. Mogą to być gry strategiczne, przygodowe lub edukacyjne. Pamiętajmy jednak, że takie rozwiązanie musi zostać gruntowanie przemyślane przez rodzica i dopasowane do wieku pociechy. 

Głównie chodzi o to, aby nie zakupić gry komputerowej, gdzie występuje przemoc, bohaterowie używają wulgaryzmów lub sama fabuła mocno odwołuje się do założeń horroru. Dziecko powinno się dobrze bawić i uczyć nowych rzeczy, a nie pielęgnować w sobie złe cechy charakteru. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here