kwiaty doniczkowe
fot.: Pexels.com

Modne kwiat doniczkowe to temat o tyle trudny, że każdy konsument ma zupełnie inny gust. Kiedy w trendach wnętrzarskich pojawiają się Monstery, wiele osób ulega temu zjawisku. Jednak gdy projektanci w kilka miesięcy później lansują Fikusy lirolistne, Monstery odchodzą do lamusa. Jak radzić sobie z modą dotyczącą roślin tak, aby nie musieć zmieniać wystroju co chwilę? Najlepiej robić to zgodnie ze swoim własnym poczuciem estetyki. To samo w końcu dotyczy projektowania ogrodu, dobierania wyposażenia do pokojów dzieci, rozplanowywania oświetlenia, a nawet układania potraw na talerzu. Wszystko to powinno być dziełem naszych własnych upodobań. 

Modne rośliny doniczkowe — Monstera Deliciosa i Monstera Monkey Mask

Chyba nie istnieje bardziej designerska roślina, niż Mostera. To rozwiązanie z pewnością utrzyma się w świecie mody przez jeszcze wiele lat. Z powodzeniem można w nią inwestować. Co więcej, nie jest ona szczególnie wymagającym gatunkiem, a więc sprawdzi się ona nawet w domach tych osób, które twierdzą, że usychają u nich nawet kaktusy. 

Dekoracyjne liście Monstery od dłuższego czasu są ulubionymi florystycznymi propozycjami dekoratorów wnętrz. Te modne rośliny doniczkowe również często pojawiają się na zdjęciach na popularnych portalach społecznościowych. Aktualnie najbardziej trendy są te odmiany Monstery, których liście przebarwiają się na biało lub na jasne odcienie zieleni. 

kwiaty doniczkowe
fot.: Pexels.com

Rośliny o różowej barwie

Jeśli modne rośliny doniczkowe, to koniecznie te, które są różowe. Kolor ten chyba od zawsze pojawia się w trendach dotyczących szeroko pojętego wnętrzarstwa. Mogą być to przykłady flory o różowych liściach lub kwiatach. W tej materii wybór jest ogromny. Oznacza to, iż każdy — nawet najbardziej wymagający — konsument zdoła znaleźć wśród tych propozycji taką, jaka będzie najlepiej odpowiadała jego indywidualnym potrzebom i oczekiwaniom względem estetyki. 

Jakie rośliny z tego typu rozwiązań warto wziąć pod uwagę? Mogą to być na przykład:

  • Transcendentia Tricolor, 
  • Aglonemy, 
  • Fitonie, 
  • Begonie, 
  • wybrane gatunki Calathee i Maranty,
  • Ceropagia Woodii Variegata,
  • Calisią Rosanto.

To oczywiście zaledwie kilka spośród wielu opcji. Można potraktować je jako inspiracje.

Przeczytaj również: Jak się opalać, aby skóra była bezpieczna?

Calathea i maranty, czyli o mocy kolorów słów kilka

Modne kwiaty doniczkowe to także takie, które fascynują niebanalnymi wzorami na swoich liściach. Takie rozwiązanie jest w stanie dodać energii każdemu domowi. 

Na jakie gatunki warto postawić w tym konkretnym przypadku? Mogą to być na przykład rośliny takie jak Calathee Orbifolię i Medialion. Wybór też doskonale wkomponuje się w estetykę minimalistycznych i industrialnych wnętrz. To jednak nie wszystko, ponieważ równie dobrze uzupełni on domy zachowane w stylach skandynawskim, prowasalnych, czy też z lepsza przaśnym rustykalnym.

kwiaty doniczkowe
fot.: Pexels.com

A co z kwiatami? Może Strelicja!

Modne kwiaty doniczkowe to również te, które zachwycają kwiatami. Choć obecnie największą ulgę zwracają liście, nie można zapominać o wyjątkowych kwiatostanach. Taki wybór świetnie sprawdzi się w roli florystycznego akcentu w każdym nowocześnie urządzonym pomieszczeniu.

Strelicja nikolai to jedna z tych roślin, jakie coraz częściej znajdują swoje miejsce we wnętrzach. Trudno się temu dziwić, ponieważ rzeczywiście jest ona spektakularnie piękna. 

Należy jednak pamiętać, że Strelicja jest dość wymagającym kwiatkiem. Trzeba poświęcić jej sporo czasu, jeśli faktycznie zależy nam na tym, aby ona zakwitła. Pocieszeniem jest jednak fakt, iż już same jej liście są gwarancją doskonałego designu.

Jak widać, modne kwiaty doniczkowe to prawdziwa moc możliwości. Istnieją setki gatunków roślin, jakie świetnie wkomponują się w krajobraz nowocześnie zaprojektowanych wnętrz. Trzeba jedynie poświęcić kilka chwil na to, aby znaleźć wśród dostępnych opcji taką, która będzie najlepiej pasowała do naszego indywidualnego gustu. Poczucie estetyki domowników jest w tym przypadku kluczowe. W końcu to właśnie ono pozwala osiągnąć sukces w tym temacie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here