Krem z filtrem przeciwsłonecznym
fot.: Pexels.com

Sezon letni jest już za pasem, a więc warto już teraz zacząć przygotowania do chwil, jakie będziemy spędzać na świeżym powietrzu — np. na egzotycznej plaży lub w swoim własnym ogrodzie. Latem chętnie korzystamy z możliwości obcowania z naturą, a także z opcji opalania swojego ciała. Wszystko to ma niezwykle korzystny wpływ na nasze samopoczucie. W tym konkretnym okresie w roku często również zabieramy na spacery swoje pociechy — czy to te najmłodsze, czy też nieco starsze. Oczywiście celem jest rozkoszowanie się ciepłem oraz widokiem pięknej roślinności. Oznacza to, że koniecznie trzeba zaopatrzyć się w dobrej jakości krem z filtrem przeciwsłonecznym. W prezentowanym artykule omawiamy to, czym kierować się podczas kupowania produktów tego typu. 

Krem z filtrem przeciwsłonecznym

Aktualnie odnotowuje się wzrost świadomości na temat szkodliwości działania promieniowania ultrafioletowego na ludzką skórę. Z tego też względu coraz więcej osób w okresie letnim decyduje się na zainwestowanie w kremy z filtrem UV. Mają one zastosowanie nie tylko w zakresie skutecznej ochrony przed oparzeniami słonecznymi, ale stanowią również rodzaj profilaktyki dla wielu chórów, w tym również nowotworów. 

Niestety, wciąż spore grono konsumentów nie posiada odpowiedniej wiedzy o tym konkretnych kosmetykach. Są one wybierane pospiesznie, co oznacza, że nie zawsze pozostają one we właściwy sposób dostosowane do indywidualnych potrzeb konkretnej osoby. Jak zatem wybrać ten właściwy krem z filtrem przeciwsłonecznym?

Krem z filtrem przeciwsłonecznym
fot.: Pexels.com

Kilka słów o promieniowaniu UV, IR oraz HEV

Należy przede wszystkim zdać sobie sprawę z faktu, że promieniowanie ultrafioletowe nie jedynie, które w zdecydowany sposób szkodzi naszej skórze. Co to oznacza? Przede wszystkim to, że jesteśmy narażeni również na promieniowanie:

  • podczerwone, czyli IR;
  • niebieskie (HEV).

Pierwsze z wymienionych jest emitowane przez słońce i jest w stanie docierać do absolutnie wszystkich warstw skóry — w tym także do tkanki podskórnej. Należy wiedzieć również, że jest ono w mocy podwyższać temperaturę poszczególnych komórek do nawet 40 stopni! Wskutek takiej sytuacji dochodzi do rozpadu włókien kolagenowych oraz zwiększona zostaje produkcja wolnych rodników, co z kolei sprzyja rozwijaniu się nowotworów. 

Promieniowanie niebieskie z kolei jest emitowane przez wszelkie urządzenia elektroniczne, takie jak monitory, laptopy, smartfony oraz tablety. Ono również okazuje się szkodliwe dla naszej skóry.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Krem z filtrem przeciwsłoneczny, powinien stanowić skuteczną ochronę nie tylko przed promieniami ultrafioletowymi, ale także zawierać kompleks antyoksydacyjny. Najlepiej wybierać te kosmetyki, w których znajdują się różnego rodzaju witaminy, w tym przede wszystkim witamina E. Ważne są także składniki takie jak ektoina, olej arganowy i niacynami. Wszystko sprzyja tłustym rodzajom skóry, a także zdecydowany sposób przyspiesza procesy gojenia się ran i wszelkich zmian trądzikowych. 

Choć na rynku można kupić krem z filtrem przeciwsłonecznym 25+, to najlepszym wyborem wydaje się ten o wartości 50+. Sprawdzi się on zarówno w warunkach polskich, jak i tych panujących w tropikach. Wyjeżdżając na wakacje, nie można zapomnieć o spakowaniu tego właśnie produktu. 

Krem z filtrem przeciwsłonecznym
fot.: Pexels.com

Jaki filtr będzie odpowiedni do problematycznej skóry?

Niekiedy wybór produktu, jakim jest krem z filtrem przeciwsłonecznym, sprawia nie lada trudności. Jest tak szczególnie wtedy, gdy dany konsument zmaga się z różnego rodzaju problemami skórnymi. 

Takie osoby powinny stawiać na kosmetyki z dobrze wyselekcjonowanym kompleksem witamin oraz dającym ochronę na poziomie 100+. Wówczas promienie słońca nie będą groźne. Dlaczego właśnie taki krem? Ponieważ nie obciąża on skóry tłustej, nie błyszczy się i nie bieli, przez co z powodzeniem można przeplatać kąpiele słoneczne z tymi w morzu, basenie lub oceanie. Dodatkowo zawartość witaminy E poprawia kondycję skóry, nawilża ją i dogłębnie pielęgnuje. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here