youtube
fot.: Pexels.com

Pytanie o to, jak wypromować się na YouTubie codziennie zadają sobie setki, jeśli nie miliony osób na całym świecie. Każdego dnia powstają nowe kanały i kolejne osoby próbują swoich sił w świecie filmowym. Nie każdy przedsiębiorca dostrzega jednak potencjał tego narzędzia. Niekiedy jest to spowodowane strachem, że nie zdołamy podołać bieżącym trendom, innym razem to wynik pochodnej lenistwa. Mimo wszystko jednak warto przełamać swoje obawy i spróbować wystartować ze swoimi własnymi produkcjami filmowymi!

Jak wypromować się na YouTubie? Wybierz swoją niszę!

Jeśli zastanawiasz się nad tym, jak wypromować się na YouTubie, to powinieneś wiedzieć, iż wszystko zaczyna się od znalezienia swojej niszy. Co to oznacza? Otóż to, że musisz określić tematykę, w której chcesz działać oraz opracować wstępny plan dotyczący tego, jak w przyszłości mają prezentować się poszczególne filmy. 

Oto przykładowe kategorie produkcji filmowych, które obecnie cieszą się wysokim poziomem popularności:

To oczywiście jedynie sugestie, zawsze warto dopasowywać tematykę prowadzonego kanały do swoich zainteresowań. Jak wypromować się na YouTubie? Najlepiej zrobić to po prostu skutecznie.

youtube
fot.: Pexels.com

Promuj swoje filmy w różnych miejscach!

Jak wypromować się na YouTubie? Przede wszystkim musisz pamiętać o dobrej i skutecznej promocji publikowanych filmów. Możesz zamieszczać informacje o nowych materiałach np. w radiu, telewizji, newsletterach, a także na różnego rodzaju stronach internetowych i platformach społecznościowych. 

Jeśli posiadasz konta w Social Mediach, to wykorzystaj swoje zasięgi. Udostępnianie treści z YouTube na fanpage’u lub profilu instagromowym, jak również informowanie o jego pojawieniu się w filmie wrzuconym na TikTok to zawsze ruch we właściwym kierunku. 

Ciekawym rozwiązaniem jest podejmowanie współprac dotyczących promocji z innymi bloggerami oraz uczestniczenie gościnnie w filmach youtuberów działających w podobnej branży. 

Miej stały kontakt z odbiorcami

Ważne jest, abyś się nie krępował tego, żeby wchodzić w interakcje ze swoimi widzami. Nie bój się prosić o łapki w górę oraz o subskrybowanie kanału. Przypominanie użytkownikom, że jest taka możliwość często jest podstawą budowania siatki odbiorów. 

Zezwól na umieszczanie stworzonych przez Ciebie materiałów na innych stronach. W końcu powinno zależeć Ci na jak największym rozpowszechnianiu tych treści. Możesz również skorzystać z interfejsów API proponowanych bezpośrednio przez serwis YouTube. Utwórz specjalne plakietki do umieszczenia na Twojej stronie internetowej — będą one doskonałym źródłem informacji o tym, iż jesteś obecny na YT i prowadzisz swój kanał.

Jak promować się na YouTube? Na przykład wśród swoich znajomych! Podziel się swoją aktywnością na prywatnym koncie na Facebooku. Nie unikaj konfrontacji z przyjaciółmi, zawsze możesz ich poprosić o udostępnienie Twojego filmu, aby zwiększyć swoje zasięgi. 

youtube
fot.: Pexels.com

Korzystaj z możliwości, które dają  Google Ads

Istnieje również możliwość promowania filmów bezpośrednio w YouTube. Dzięki temu treści są prezentowane lepiej, bo kierowane są do tych użytkowników, którzy są realnie zainteresowani podejmowanym przez Ciebie tematem. 

Pamiętaj, że każdy rodzaj promocji, jaki został tutaj opisany, jest dobry. Ostatecznie jednak wartość filmów ocenia społeczność. Co to oznacza? Otóż to, iż zawsze trzeba liczyć się ze zdaniem widzów i starać się jak najlepiej sprostać stawianym przez nich oczekiwaniom. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here