Inteligentne oświetlenie
fot.: Pexels.com

Jeśli jesteś jedną z tych osób, które w chwilę po położeniu się na łóżku w sypialni przypomina sobie, że wcześniej należało zgasić światło, to inteligentne oświetlenie jest dla Ciebie doskonałym rozwiązaniem! Taki rodzaj lamp pozwala w wielu przypadkach w znaczący sposób ułatwić sobie życie. Poza tym to także doskonała opcja, jeśli chodzi o zbudowanie niesamowitego nastroju w zaledwie kilka chwil! Inteligentne żarówki sprawdzą się zarówno w domu — np. w kuchni, salonie albo w pokoju dziecka — jak i w ogrodzie, gdzie można w niebanalny sposób wyeksponować piękno roślin lub podświetlić basen. 

Inteligentne oświetlenie — dlaczego warto w nie zainwestować?

Stawiając na rozwiązanie, jakim jest inteligentne oświetlenie, otrzymujemy praktycznie niczym nieograniczone możliwości dotyczące wygodnego sterowania posiadanymi przez nas lampami. Można to robić na wiele sposobów! 

Pierwszy z nich jest dość klasyczny, czyli za pomocą standardowego pilota. Jest też opcja sterowania światłem za pośrednictwem specjalnej aplikacji zainstalowanej na smartfonie łun dzięki asystentowi głosowemu.

Co na tym zyskujemy? Otóż najważniejszymi korzyściami są kwestie takie jak wybór barwy i jasności światła oraz samodzielne zaaranżowanie scen świetlnych. 

Inteligentne oświetlenie
fot.: Pexels.com

Sterowanie światłem za pośrednictwem aplikacji

Inteligentne oświetlenie ma tę zaletę, że można nim manipulować z poziomu aplikacji. W taki sposób otrzymujemy możliwość grupowania poszczególnych źródeł światła i przypisywania im konkretnych funkcji względem wybranych przez siebie pomieszczeń. W zależności od zaprogramowanych ustawień można kontrolować lampy, plafony, kinkiety oraz lampki nocne, a także włączać je i wyłączać jednocześnie wedle naszych indywidualnych potrzeb. 

Aplikacja na smartfona umożliwia również programować oświetlenie tak, aby włączało się ono o konkretnej godzinie w wybrane dni tygodnia, a także wtedy, gdy je mijamy w nocy. Do tego ostatniego trzeba jednak posiadać czujnik ruchu. 

Przeczytaj również: Jak się opalać, żeby nie poparzyć skóry?

Można też sterować głosem!

„Hey Siri” lub „Alexa, włącz lampkę nocną” to komendy, które obecnie w nikim już nie powodują zdziwienia. Sterowanie głosem stało się bardzo popularną i jakże wygodną opcją. Korzystanie z asystenta głosowego w ogromnym stopniu zwiększa komfort życia w domu lub mieszkaniu. 

Dzięki możliwości wywołania funkcji głosowej można ustawić natężenie światła, a także jego barwę oraz sceny, w których zostaje ono włączone. 

Po co to wszystko? Wyobraźmy sobie, że kończymy pracę przy komputerze i mamy ochotę posłuchać ulubionej muzyki w swoim salonie. W normalnych warunkach wymagałoby to włączenia lamp, amplitunera oraz wyłączeniu sufitowych źródeł światła. Korzystając z uroków inteligentnego domy, wystarczy wydać komendę głosową, aby wszystkie te urządzenia włączyły się w jednym momencie. To spore udogodnienie. Korzystanie z dobrodziejstw techniki ma naprawdę wiele plusów. 

Inteligentne oświetlenie
fot.: Pexels.com

Główne zalety inteligentnego oświetlenia

Inteligentne oświetlenie właściwie nie ma wad. Dobrze zaprojektowane sceny mogą poprawić warunki naszego życia we własnym domu. Chcąc jednak wymienić najważniejsze zalety tego nowoczesnego rozwiązania, należałoby wspomnieć o kwestiach takich jak:

  • opcja sterowania światłem za pośrednictwem pilota, asystenta głosowego lub specjalnej aplikacji na smartfona;
  • stosunkowo niska cena;
  • ochrona sieci i skuteczna blokada, jeśli chodzi o dostęp niepożądanych osób;
  • wyjątkowo łatwa obsługa;
  • prosty proces instalacji, z którym poradzi sobie każdy;
  • możliwość współdzielenia dostępu do poszczególnych funkcji;
  • opcja całkowitej personalizacji ustawień, w tym między innymi wybór barwy świata i scen oraz programowanie stopniowego zmniejszania natężenia światła;
  • nowoczesna technologia.

Jak wynika z wyżej zaprezentowanych informacji, inteligentne oświetlenie jest jedną z ciekawszych odsłon postępu technologicznego. Rozwiązanie to każdego miesiąca zyskuje nową rzeszę amatorów. Popularność tego zjawiska jednoznacznie świadczy o tym, że realnie zwiększa to komfort użytkowania przestrzeni w domu lub mieszkaniu. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here