apple
fot.: Pexels.com

Apple postanowiło wyjść naprzeciw oczekiwaniom płci pięknej i wypuścić nowości właśnie w Dniu Kobiet. Pojawią się one w App Store oraz w Apple TV. To jednak nie wszystko! Ciekawe rzeczy będzie można również przesłuchać w aplikacji Apple Music i Podcast, w Apple Arcade będą dostępne nowe tytuły, a w Apple Books zostaną dodane nowe książki. Nowe technologie pozwalają w interesujący sposób ułatwić nam codzienne funkcjonowanie, a także zapewnić właściwy poziom rozrywki. Dodatkowo w Dniu Kobiet możliwa będzie do zdobycia specjalna odznaka dla osób korzystających z zegarka pochodzącego z oferty tejże firmy. Nic dodać, nic ująć — producent posługujący się logo z nadgryzionym jabłuszkiem sprezentował paniom naprawdę świetną ofertę!

Apple zdaje sobie sprawę z tego, jak ważna jest kultura

Jako że obecnie trwa miesiąc Historii Kobiet, a za pasem mamy już Międzynarodowy Dzień Kobiet, amerykańska marka postanowiła jeszcze mocniej wyeksponować osiągnięcia płci pięknej. Apple ma zamiar zaprezentować ciekawe historie oraz dostarczyć swoim użytkownikom ekskluzywne treści. Pojawią się zatem niezwykłe kolekcje i zostaną one umieszczone we wszystkich usługach producenta. 

Wszystko to będzie dostępne przez cały marzec. Firma zachęca wszystkich do świętowania w tym wyjątkowym czasie oraz zwraca uwagę na to, że należy doceniać kobiece osiągnięcia — zarówno te społeczne i gospodarcze, jak i te związane ze światem polityki oraz kultury. 

apple
fot.: Pexels.com

Aplikacje i gry stworzone przez kobiety 

Przez cały marzec w App Store będą dostępne różnego rodzaju aplikacje, programy oraz gry, które zostały zaprojektowane przez przedstawicielki płci pięknej. 

Duży protest uwagi zostanie zwrócony na założycielki różnego typu działalności. Wśród nich wystąpi między innymi Debbie Wosskow oraz Anna Jones z firmy AllBright.

Trzeba przyznać, że inicjatywa Apple naprawdę jest niesamowita i zmusza do wielu refleksji. Uważamy, iż jest to odpowiedni moment, aby dostrzec to, jak wiele nowoczesności zawdzięczamy właśnie kobietom. Niekiedy to właśnie dzięki ich zaangażowaniu w dane projekty możemy uprościć sobie liczne chwile w swoim życiu — czy to w kontekście codzienności i sportu, czy też czasu przeznaczonego na wakacyjny wypoczynek. 

Co nowego w Apple Music?

Z kolei w aplikacji Apple Music zostaną ukazane te panie, które są najlepsze w swojej dziedzinie. Co będzie brane pod uwagę? Otóż między innymi to, że:

  • biją różnego rodzaju rekordy;
  • mają wpływ na kształtowanie się szeroko pojętej popkultury;
  • działają również poza światem muzycznym.

Słuchacze tejże aplikacji będą mogli skorzystać z playlisty ”Visionary Women” z wyselekcjonowanymi utworami artystów oraz osób o dużych wpływach ze wszystkich części kuli ziemskiej. 

Dodatkowo pojawią się również cztery krótkometrażowe, a w innych usługach pojawią się kobiece głosy i historie niezwykłych kobiet. Premiera nastąpi już 8 marca 2021, a więc nie ulega wątpliwości, że naprawdę jest na co wyczekiwać!

apple
fot.: Pexels.com

A co z literaturą?

Amerykańska firma doskonale zdaje sobie również sprawę z tego, jak bardzo istotną częścią ludzkiego życia jest literatura. W związku z tym w Apple Books użytkownicy znajdą kolekcje książek, a wśród nich interesujący zbiór wielu biografii i wspomnień, które to mają nam przybliżyć sylwetki wpływowych kobiet, jak również zaprezentować ikony literackie oraz podkreślić niezwykłe debiuty. Oczywiście w aplikacji znajdą się również audiobooki. 

Jak wynika z informacji zaprezentowanych powyżej, Apple odrobiło lekcję i doskonale zaaranżowało miesiąc poświęcony kobietom. Inni producenci powinni brać przykład z takich działań! Jeśli jeszcze nie jesteś użytkownikiem wyżej wymienionych aplikacji, to marzec jest doskonałą chwilą na to, aby to zmienić. W końcu warto skorzystać z tak bogatego wachlarza możliwości, jaki został w tym przypadku udostępniony. Postęp technologiczny ma imponująco długą listę nowych opcji i rozwiązań, jakie w zdecydowany sposób podnoszą komfort życiowy. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here