O CANBE.PL

CanBe.pl 
to opiniotwórczy blog o mediach, ich wpływach oraz o tym, że lepiej być, niż mieć.
CanBe.pl od kuchni

Pomysł na bloga wziął się z prostego faktu - scrolluję jak wszyscy, analizuję jak mniejszość. Tu poddaję analizie to, co najbardziej istotne. Nie znalazłam w polskim Internecie takiego miejsca, więc je stworzyłam. Jeśli czujesz się tu dobrze, zaobserwuj, by być na bieżąco i pomóż mi rozwinąć skrzydła.

Nie chcę być postrzegana jako "ta, co wiecznie narzeka na media", więc nie będzie tu wyłącznie bitewnych tekstów, uderzających w mainstreamowe media, bo traciłabym czas, walcząc z wiatrakami. Tak więc nie jest to projekt "krytyka mediów", ale rzeczowe ukazywanie dysfunkcji czy nadużyć ze strony portali internetowych, prasy, radia, telewizji lub social mediów. Nie stronię też od wpadek dziennikarskich czy nowinek technologicznych. Tematyka bloga jest tak szeroka, jak samo pojęcie edukacji medialnej. A podjętymi tu tematami pragnę włączać myślenie wygaszane przez telewizję i inne media tabloidowe. Czy skutecznie? Sprawdź i poinformuj mnie w komentarzu.

W odwiedziny zapraszam przede wszystkim osoby korzystające z mediów. Czyli WSZYSTKICH. Spotkajmy się na CanBe.pl!

O sobie samej

Anita Klebanowska 
- autorka CanBe.pl
Cześć! Jestem Anita. Z wykształcenia i zawodowo: redaktor, edukator medialny i nauczyciel religii. Prywatnie żona Artura i mama Olafa.

Tak naprawdę blogerka ze mnie żadna. Jestem dziennikarką, ale własny blog daje mi prawdziwą wolność ingerencji w dyskurs publiczny. Pozwala wyeksponować to, o czym w debacie publicznej mówi się mało, bądź wcale. Podoba mi się możliwość szybkiego reagowania na wydarzenie, ale też publikowania dłuższych tekstów bez ich okrajania przez zwierzchników, którzy w pewnym stopniu zawsze skandowali: "byle się nie narazić" lub "pisz ostro" - w zależności jak akurat wiał wiatr.

Bardzo rzadko mamy okazję ujrzeć efekt pracy niezależnego dziennikarza. Jeśli już tak się dzieje, to najczęściej na jego autorskim blogu bądź profilu w mediach społecznościowych. Również mnie blog pozwala wyzwolić się z redakcyjnego gorsetu. Nie oznacza to, że pozbawiony jest autentyczności, bo wyraziste poglądy przeplatam tu z naukowymi faktami z obszaru edukacji medialnej. Mam nadzieję, że to początek debaty na temat mediów, której tak brakuje...

CanBe.pl - "(...) wyraziste poglądy przeplatam tu z naukowymi faktami z obszaru edukacji medialnej".

Popularne posty