Facebook: Kolorowe słowa i animacje - nowa funkcja w komentarzach coraz ciekawsza


Funkcja Facebooka, która pewne słowa w komentarzach zaznacza na kolorowo (wyróżnia), a po ich kliknięciu pojawiają się animacje, ma nawet swoją nazwę "Facebook Text Delights", co możemy przetłumaczyć na "tekstowe przyjemności".

Owe przyjemności polegają na tym, że po wpisaniu w komentarzu "xoxo" mamy szansę zobaczyć na ekranie serduszka, po "gratulacje" - latające baloniki, a po wpisaniu "beka" - uśmiechniętą buźkę. Nawet wyraz "świetnie" też ma swój facebookowy odpowiednik w animacji i jest on dość surrealistyczny. Po kliknięciu w "świetnie" pokazuje się znajome "lubię to", po czym... z kciuka wyrastają kwiatki. Kogoś zdecydowanie poniosła wyobraźnia.

Wypróbujcie funkcję chociażby pod naszym postem:


Coraz więcej słów i zwrotów zaczyna być wyróżnianych na polskim Facebooku, dlatego jeśli natkniecie się na coś nowego, śmiało informujcie.

Ok, Facebook konwertuje słowa i frazy w pomysłowe animacje. Po co?

Może dla podniesienia multimedialności a przez to i atrakcyjności portalu, który wśród generacji Z (roczniki po '95) nie wzbudza już tak ogromnego zainteresowania jak Snapchat czy Instagram. Mówi się nawet, że generacja Z "zabija Facebooka". A dlaczego Facebook poszedł w obrazki? Bo to dziś kręci i nęci! Film, gif, zdjęcia, memy czy emotikonki górują nad słowem pisanym. Staliśmy się (znowu*) cywilizacją obrazu. W naszej kulturze powiedzenie "nie oceniaj książki po okładce" jest reliktem - my młodzi po prostu doceniamy pracę grafików 😉i prawdopodobnie Facebook o tym doskonale wie.

*Znowu, bo nasi praprzodkowie blisko 5 tysięcy lat temu też korzystali z obrazków, a było to w początkowym stadium rozwoju (tudzież rozwoju pisma).

Na myśl o kolejnych owocach kreatywności facebookowych grafików może nie przebieram nogami, ale liczę na więcej efektów. Zawsze to coś nowego.

Popularne posty