3! #1. Majewski woła "Stop manipulacji!", Ochman: "Stop ochlokracji!"

http://www.canbe.pl/2016/05/3-1-majewski-woa-stop-manipulacji.htm

Wertowałam Internet w poszukiwaniu czegoś, co chciałabym znaleźć w sieci na temat edukacji medialnej. Jednego chociaż miejsca, które scalałoby nienudne i nie(bardzo)naukowe treści. I co? I utwierdziłam się w przekonaniu, że rozwój CanBe ma sens.

A oto pierwsza odsłona cyklu o tajemniczej nazwie "3!". Będzie się on tutaj pojawiał nie rzadziej niż raz w miesiącu. Mam nadzieję, że będziecie go współtworzyć ze mną.


Po 1. YT:

Nie każdy musi przepadać za Majewskim, ale jego karykatura analizy porównawczej serwisów informacyjnych nie może nie bawić. <UWAGA! Nie znaczy to jednak, że sposób kadrowania, dobieranie informacji czy nawet ich kolejności w serwisach informacyjnych nie ma znaczenia. Ma!>Po 2. TT:


Możecie mi teraz wlepić etykietę PiS-owca, narodowca, Polki-katoliczki. Wszystko mi jedno. Dzielę się tym tweetem, ponieważ te krótkie zdanie nie tyle ośmiesza (albo rozśmiesza) lewicowych publicystów, co przeciwstawia się ochlokracji. 
Ochlokracja jest władzą tłumu owładniętego populistycznymi hasłami, niekierującego się racjonalnymi argumentami.
Mi, podobnie jak panu Ochmanowi, ochlokracja przypomina dążenia zwolenników KOD. Macie prawo do swojego głosu w komentarzach - chętnie poznam Wasze zdanie :) 


Po 3. FB:

Dzielę się notatką fanpage'a CanBe, która zawiera cytat z książki Szokujące fakty z życia reportera Jorisa Luyendrijka.Uważam takie świadectwa "z pracy wzięte" za doskonałe uświadamiacze. Który social z 3! podoba się Wam najbardziej? Może macie jakieś swoje propozycje innych uświadamiaczy edukacyjno-medialnych, na które wpadliście, scrollując social media? Czekam na Wasze opinie i linki.

Komentarze

  1. Zdecydowanie 2 mi się podoba i całkowicie się z nim zgadzam i mogę też być nazwana pisiorem :D

    OdpowiedzUsuń
  2. Cóż, ja nawet nie mam telewizji w domu od paru lat. Ale byłem na początku czerwca w szpitalu, gdzie naoglądałem się i Faktów i obecnych Wiadomości. Te drugie (oraz Tele Express) były strasznie nieobiektywne, manipulujące widzem. Nie dziwię się tym spadkom oglądalności w TVP przy czymś takim.

    OdpowiedzUsuń
  3. Najczęściej korzystam z Fb, ale dwójka najlepsza

    OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Naj­trud­niej­sze w dys­kusji nie jest to, by bro­nić ja­kiejś opi­nii, ale by ją mieć - Éric-Emmanuel Schmitt.

Popularne posty