Kreatywność i oszczędność - dydaktyka blogów DIY

http://www.canbe.pl/2015/12/kreatywnosc-i-oszczednosc-dydaktyka.html

Inspiracja - za to uwielbiam blogosferę. Blogerzy "ścigają się". Są coraz bardziej kreatywni, bo nie jest tak, że tylko czerpią z siebie nawzajem i ściągają jeden od drugiego, ale coraz częściej dodają do zaczerpniętego pomysłu coś od siebie. I to jest genialne!

Ja dziś robię to samo - moje DIY łączę z przekazem o wartości dydaktyki mediów a dokładniej dydaktyki blogów typu Zrób To Sam.

Gwiazdki zrobiłam i sfotografowałam sama. Są pierwszym świątecznym akcentem w naszej kawalerce. Ładne? Nawet jak się nie podobają, to płakać nie będę, bo nie mam zadania inspirować Was manualnie.

Za inspirację jestem wdzięczna onelittlesmile.pl. Autorka bloga wspomniała, że przestrzenne gwiazdki są bajecznie proste w przygotowaniu i mogą okazać się wybawieniem w kwestii świątecznych dekoracji. Dołączyła tak obiecujące zdjęcia, że ciężko było znaleźć wymówkę, by nie wypróbować pomysłu. Ja do swoich gwiazdek dodałam płaskie tło nieco innego koloru i mam. A mam dużo więcej (nie tylko gwiazdek), niż możecie podziwiać na dołączonych fotografiach. Oprócz pięknej ozdoby, mam satysfakcję oraz kilka złotówek w kieszeni, które mogłam wydać na gotowe, śmierdzące klejem wynalazki made in China.

Zauważcie, że w telewizji nie znajdziemy już programów typu Zrób To Sam, chyba że dotyczą one naprawy czy tuningu samochodu, bo wtedy twórcy mogą liczyć na pomoc bogatych marek. Podobną tendencję przejmuje niestety prasa. Liczy się szybki, prosty zysk, dlatego ramówkę najlepiej wypchać pieniędzmi (czyt. reklamą) gdzie się tylko da.

Edukacja poprzez inspirację
Jestem za korzystaniem z wartościowych blogów i vlogów jako pomocy dydaktycznej nie tylko dla nauczycieli w szkole, ale dla siebie, dla Ciebie... Internet to nie tylko Facebook, portale informacyjne, pusta rozrywka czy wiedza bezużyteczna. Jeśli nie korzystałeś do tej pory z Internetu w sposób kreatywny, spróbuj. Warto.

Ozdoby świąteczne DIY z papieru, makaronu, szyszek. To tylko kilka przykładów, poszperaj sam!

Popularne posty