Przed użyciem pilota zapoznaj się z treścią...

http://www.canbe.pl/2015/09/przed-uzyciem-pilota-zapoznaj-sie-z.html

Mówi się, że stanie w kościele przez godzinę tygodniowo nie uczyni z ciebie katolika, podobnie jak stanie w garażu nie zrobi z ciebie samochodu. Jednak bezkrytyczne oglądanie Faktów może zrobić z ciebie leminga.
  
Przed użyciem pilota zapoznaj się z treścią propagandy dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z edukatorem medialnym, gdyż każda godzina niewłaściwie wykorzystana zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu. Pochłanianie z telewizji, radia, prasy czy Internetu mainstreamowej papki czy wypełnianie kolejnych godzin rozrywką bez refleksji grozi poważnym zlemingowaceniem.

Kim jest leming?

Źródłowo lemingi to małe gryzonie, śliczne jak świnki morskie. Zasiedlają górskie łąki i migrują w dół dolin, gdzie mogą łączyć się w wielkie gromady. Podczas migracji przebywają rzeki, a nawet wchodzą do morza i płyną przed siebie. Jeśli odpowiednio szybko nie natrafią na ląd (nie są w stanie przepłynąć dystansu większego niż 200 m) – masowo toną. Dlatego w mediach w odniesieniu do lemingów funkcjonuje określenie „masowe samobójstwo”. W latach 90 powstała nawet gra komputerowa, w której lemingi szły bezmyślnie przed siebie i jeśli gracz nie pokierował ich prawidłowo, wpadały zwykle do przepaści.


Dzisiejsi odbiorcy mediów w większości przypominają lemingi. Popełnią intelektualne masowe samobójstwa, inwestując jak większość w odmóżdżające programy. Są to też ludzie, którzy bezkrytycznie wierzą w to, co usłyszą w telewizji albo co wyciągną z Internetu i przyjmują to wszystko bez zastanowienia. Przy czym uważają się za mądrych, bo są na bieżąco. Ślepo idą za medialnym szumem. Jakby zagłuszeni nie dostrzegają, że w rzeczywistości ktoś podsuwa im, co mają myśleć.

 Nie daj się hodować mediom w stadzie lemingów!

Nie bądź lemingiem – nie idź za stadem w przepaść. Inwestycja w siebie to najlepsza inwestycja.

Komentarze

 1. Bałam się patrzeć dalej na filmik, wiedząc jak się skończy...

  OdpowiedzUsuń
 2. Witaj Anito.
  Ja chadzam własnymi drogami. Nie jestem zbyt stadny...
  Lubię spokój i ciszę, a o to w dużym stadzie trudno.
  Pozdrawiam serdecznie.
  Michał

  OdpowiedzUsuń
 3. Media robią z mózgów ludzi sieczkę. Zawsze tak było i będzie, więc to już ludzie decydują w co chcą wierzyć.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do pewnego momentu decydują ludzie, ale z mediami, jak z każdym osaczającym uzależnieniem - człowiek upada. Kiedy stale wybiera propagandę, to tak jak napisałaś "media robią z mózgów ludzi sieczkę" i już nie oni decydują w co chcą wierzyć, ale ci, którzy tworzą opinię publiczną, masową wiarę - twórcy mediów.

   Usuń
  2. Dlatego ja nie słucham polityków, rzadko kiedy oglądam wiadomości, bo tak naprawdę nie wiem komu wierzyć, bo co stacja, to ta sama sytuacji z innym komentarzem.

   Usuń
 4. Nigdy nie słyszałam o tych zwierzątkach, szkoda ich są urocze jak moja świnka morska :D
  Co do poróenywanych do nich ludzi to niestety ciężko się nie zgodzić...

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Naj­trud­niej­sze w dys­kusji nie jest to, by bro­nić ja­kiejś opi­nii, ale by ją mieć - Éric-Emmanuel Schmitt.

Popularne posty