Przed użyciem pilota zapoznaj się z treścią...

http://www.canbe.pl/2015/09/przed-uzyciem-pilota-zapoznaj-sie-z.html

Mówi się, że stanie w kościele przez godzinę tygodniowo nie uczyni z ciebie katolika, podobnie jak stanie w garażu nie zrobi z ciebie samochodu. Jednak bezkrytyczne oglądanie Faktów może zrobić z ciebie leminga.
  
Przed użyciem pilota zapoznaj się z treścią propagandy dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z edukatorem medialnym, gdyż każda godzina niewłaściwie wykorzystana zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu. Pochłanianie z telewizji, radia, prasy czy Internetu mainstreamowej papki czy wypełnianie kolejnych godzin rozrywką bez refleksji grozi poważnym zlemingowaceniem.

Kim jest leming?

Źródłowo lemingi to małe gryzonie, śliczne jak świnki morskie. Zasiedlają górskie łąki i migrują w dół dolin, gdzie mogą łączyć się w wielkie gromady. Podczas migracji przebywają rzeki, a nawet wchodzą do morza i płyną przed siebie. Jeśli odpowiednio szybko nie natrafią na ląd (nie są w stanie przepłynąć dystansu większego niż 200 m) – masowo toną. Dlatego w mediach w odniesieniu do lemingów funkcjonuje określenie „masowe samobójstwo”. W latach 90 powstała nawet gra komputerowa, w której lemingi szły bezmyślnie przed siebie i jeśli gracz nie pokierował ich prawidłowo, wpadały zwykle do przepaści.


Dzisiejsi odbiorcy mediów w większości przypominają lemingi. Popełnią intelektualne masowe samobójstwa, inwestując jak większość w odmóżdżające programy. Są to też ludzie, którzy bezkrytycznie wierzą w to, co usłyszą w telewizji albo co wyciągną z Internetu i przyjmują to wszystko bez zastanowienia. Przy czym uważają się za mądrych, bo są na bieżąco. Ślepo idą za medialnym szumem. Jakby zagłuszeni nie dostrzegają, że w rzeczywistości ktoś podsuwa im, co mają myśleć.

 Nie daj się hodować mediom w stadzie lemingów!

Nie bądź lemingiem – nie idź za stadem w przepaść. Inwestycja w siebie to najlepsza inwestycja.

Popularne posty